O serwisie

Prepering – spolszczenie od angielskiego preparing, oznaczającego przygotowanie lub przygotowywanie.

Idea tego serwisu zrodziła się z chęci wymiany pomysłów na przygotowanie siebie i całej rodziny do sytuacji, ogólnie to ujmując, awaryjnej. Nie szukam Zombie, nie nastawiam się też na obronę przed wybuchem bomby jądrowej, czy atak istot pozaziemskich, choć nie twierdzę, że żadne z powyższych nie nastąpi – czuję jedynie, że sama próba przygotowania do takich zdarzeń raczej spełznie na niczym. Chciałbym jednak mieć możliwość reakcji na choćby najbardziej błahe przypadki, które zdarzają się wokół nas niemal codziennie – w postaci przerw w dostawie prądu, wody, gazu. Moim celem jest także bycie gotowym na te znacznie poważniejsze, i – choć mniej częste – to dość drastyczne w skutkach: istotne zmiany pogodowe, ekonomiczne, polityczne czy społeczne.

Wydaje się, że nieodzownym elementem idei preperingu są techniki survivalowe. W końcu celem preperingu jest przygotowanie na przetrwanie sytuacji kryzysowych, choć oczywiście w możliwie jak najlepszych warunkach. Stąd też znaczna część zamieszczonych tu informacji może dotykać jednocześnie tematyki prepreringu, jak i survivalu.

Historia pokazuje, że sytuacje wymykają się spod kontroli w najmniej oczekiwanym momencie i z dnia na dzień, z sielskiego życia, może powstać piekło. Mam świadomość, że nie wszystkiemu uda się zaradzić, ale przygotowanie na przynajmniej część, może ułatwić, a być może i ocalić życie mej rodzinie i bliskim.

Zachęcam do przyłączenia się, komentowania, współtworzenia – daj znać, jeśli chcesz w  czymkolwiek pomóc, zamieścić jakiś materiał, podzielić się przemyśleniami lub rozwiązaniami, czy zwyczajnie masz jakieś uwagi: prepering@gmail.com.